Nowocześnie o komunikacji, coachingu oraz nlp

Język płci

Nie od dziś wiadomo, że mężczyźni i kobiety rozumieją jeden komunikat w odmienny sposób, czasem nawet jakby słyszeli dwie różne rzeczy. Teraz generalizuję- wiadomo, że każda osoba rozumuje w sposób indywidualny. Wiadomo też, że preferencje i schematy zachowań do płci przypisujemy subiektywnie sami. Uwarunkowania kulturowe, wychowanie – wszystko to ma wpływ na postrzeganie „języka” płci.

Żyjemy w czasach kobiet sukcesu, które są bardziej „męskie” w tym tradycyjnym, kulturowo zakorzenionym znaczeniu niż mężczyźni.

Jednocześnie, mężczyźni chodzą do kosmetyczki, farbują włosy, płaczą i boją się odrzucenia. Czy nastąpiło przemieszanie zachowań? Zdecydowanie. W obecnych czasach, społeczeństwo ma absolutną wolność wyboru pod względem obyczajowym. Nie jest tak, że teraz wszyscy zwariowali, lecz teraz może bez obaw robić, wyglądać, mówić jak naprawdę chce. Bez obaw przed wykluczeniem czy stygmatyzacją.

Zawody, prace, odzywki, rozrywki – wszystko to przestało być przypisane do płci. Okazuje się, że wystarczy dać ludziom wolną rękę i spełniają się w niespodziewanych dziedzinach; kobiety są świetnymi menadżerami i prezesami. Mężczyźni wspaniale gotują i pieką.

To wspaniale, że płeć biologiczna nie determinuje każdego aspektu naszego życia, lecz płeć umysłowa – bo to ta decyduje o tym, jak się zachowujemy i jakie decyzje podejmujemy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Polecamy!
Szukasz dobrego rzeczoznawcy samochodowego ? Jpd-Consulting w zakresie swojej oferty proponuje naprawy bezgotówkowe

www.jpd-consulting.pl

Zapoznaj się również z:
Sprawdzony i rzetelny detektyw, pracujący na terenie Poznania - kliknij w poniższy link, aby zapoznać się ze stroną

detektyw-sektor.pl

Zapraszam do kontaktu :)

Imię i nazwisko (wymagane)

Adres email (wymagane)

Temat

Treść wiadomości