Nowocześnie o komunikacji, coachingu oraz nlp

Coaching a NLP

Dziś po raz kolejny wrócimy do tematu coachingu oraz jego narzędzi, czym jest i jak działa coaching o tym już pisaliśmy wiele razy. Tym razem zastanówmy się nad zastosowaniem narzędzie coachingowych. Pozwolimy sobie również na małe porównanie, słuszne nie słuszne.
Dlaczego w ogóle przestawiamy zagadnienie kontekście takich właśnie pytań, a no dlatego, żę już początkujący coach doskonale wie, że nlp jest garściami wykorzystywane w coachingu, ale nie stanowi samego coachingu.

W internecie jest dużo stron poświęconych zagadnieniom nlp, choćby taka, ale nie o to chodzi.
Zdaje się, że coraz więcej obecnie powstaje stron dotyczących coachingu i tutaj moim zdaniem coche mogliby również dzielić ofertę na coaching jak i na samo nlp, ponieważ dobry coach, który jest elastyczny i ma otwarty umysł zna w dużej mierze nlp. Dlaczego zatem coachowe nie chwalą się nlp. Myślę, że wynika to w głównej mierze z negatywnego PR nlp. Latami neurolingwistyczne programowanie zdobywało miano hochsztaplerów to jest oczywiście duża generalizacja, ale tak właśnie się działo, prawdopodobnie w dużej mierze, przez oszustów, którzy z owym nlp nic nie mieli wspólnego a przywłaszczali sobie miano najleprzych trenerów z tej dziedziny i długo nie trzeba było czekać aż na forach dyskusyjnych pojawiały się nowe komentarze na temat to nieskutecznej metody, bo zrobił ją laik (o tym już nie było wspomniane na forum) dlatego tego typu skandale zasilały czarny PR  tejże dyscypliny.

Wróćmy do coachingu. Coaching ocieka różnorakimi technikami wizualizacji, transów hipnotycznych oraz ćwiczeniami w przestrzeni, które albo są czystymi technikami nlp, albo zostały zaczerpnięte  z owych.

Polecamy na początek literaturę nlp, najlepiej płynącą od samych twórców czyli bandlera i grindera. Kolejno przed skorystanie ze szkolenia, myślę, że warto skontaktować się z danym trenerem lub jego przedstawicielem i poprosić o lakoniczne przedstawienie treści szkolenia, bo łatwo napisać w ofercie szkolenia, że nauczysz się kontrolować swoje emocje lub, że uzyskasz dostęp do potężnej motywacji, ale prawda jest taka, że trenerzy nie dają gwarancji na coś takiego, więc należy to sprecyzować przed skorzystaniem z danego szkolenia. Czasem jest tak, że więcej nauczysz się z książek sam niż z danego szkolenia.

Dziękujemy za uwagę i życzymy owocnej edukacji.

Polecamy!
Szukasz dobrego rzeczoznawcy samochodowego ? Jpd-Consulting w zakresie swojej oferty proponuje naprawy bezgotówkowe

www.jpd-consulting.pl

Zapoznaj się również z:
Sprawdzony i rzetelny detektyw, pracujący na terenie Poznania - kliknij w poniższy link, aby zapoznać się ze stroną

detektyw-sektor.pl

Zapraszam do kontaktu :)

Imię i nazwisko (wymagane)

Adres email (wymagane)

Temat

Treść wiadomości