Nowocześnie o komunikacji, coachingu oraz nlp

Dylemat odpowiedzialności – dylemat coachingu.

Jak to właściwie jest z tą odpowiedzialnością w coachingu? Przecież jeżeli klient płaci za sesję to powinien otrzymać rozwiązanie na swoją bolączkę z którą przyszedł do coacha, Czy na pewno ?

Otóż klient powinien na sesji coachingowe wpaść na rozwiązanie lub wspólnie ze swoim coachem lub mentorem poszukać możliwych rozwiązań z danej sytuacji i mimo, że niektórzy mogą myśleć, że to rodzaj wymówki lub tłumaczenie się z danej sesji coacha, która nie dała natychmiast zdumiewających rezultatów, tymczasem z coachingiem jest jak z nauką nowej umiejętności. Nauka ta jest tym bardziej efektywna im więcej zaangażowania wkłada sam uczący.

 

Myślę, że nie można narzucić uczącemu się czasu który ma poświęcić na przyswajanie materiału lub konkretnego sposobu. Prawda jest taka, że można delikatnie nakierować bądź przedstawić rozwiązania, które dla ciebie okazały się skuteczne i możliwie zaproponować  ich zastosowanie. Nauka jest wtedy skuteczna, kiedy uczący sam przyswaja materiał, sprawdza siebie samego, testuje swoją wiedzę, bo przecież właśnie po pewnym czasie takiego działania przychodzą zdumiewające efekty.

Myślę, że w pewnym sensie coaching jest gałęzią edukacyjną, gdzie sam coach jest raczej towarzyszem podróży, który ma cały ekwipunek , ma środki i tym samym jest świetnie wyposażony, lecz to klient jest poszukiwaczem i w pewien sposób to on wskazuje kierunek podróży. Coach ma mu ją ułatwić, pomóc w momentach zagrożenia i również pomagać przy odkrywaniu potencjalnych rozwiązań.

Więc drogi kliencie im więcej pracy, wysiłku włożysz w swój rozwój tym więcej zyskasz. Trening to podstawa a tylko przy wytrwałym trenowaniu oraz jego systematycznym powtarzaniu odniesiesz zdecydowany sukces.

Polecamy!
Szukasz dobrego rzeczoznawcy samochodowego ? Jpd-Consulting w zakresie swojej oferty proponuje naprawy bezgotówkowe

www.jpd-consulting.pl

Zapoznaj się również z:
Sprawdzony i rzetelny detektyw, pracujący na terenie Poznania - kliknij w poniższy link, aby zapoznać się ze stroną

detektyw-sektor.pl

Zapraszam do kontaktu :)

Imię i nazwisko (wymagane)

Adres email (wymagane)

Temat

Treść wiadomości