Nowocześnie o komunikacji, coachingu oraz nlp

Filozofia w NLP

Nie orientuję się jak to jest w chwili obecnej, ale pamiętam, że dawniej, Nokia reklamowała się sloganem zapewniającym, że łączy ludzi. Sam zresztą również pamiętam czasy, gdy w szkole, na przerwach, staliśmy z kolegami i przesyłaliśmy sobie obrazki na tapetę, czy dzwonki polifoniczne poprzez port podczerwieni. Można więc powiedzieć, iż w pewnym sensie Nokia oraz inne telefony komórkowe rzeczywiście łączyły ludzi.

Oczywiście w haśle reklamowym chodziło o możliwość wykonywania połączeń głosowych oraz wysyłanie SMS-ów, ale mimo wszystko warto wspomnieć o tym przesyłaniu, bo minęło zaledwie kilkanaście lat, w zasadzie to nawet dekada, a telefonia komórkowa bardziej dzieli niż łączy.

Dawniej, aby przesłać koledze obrazek, musiałem stać blisko niego, a w czasie gdy trwało przesyłanie danych, my mogliśmy sobie porozmawiać. Fakt, że tego typu wymiany najczęściej dokonywały się w szkole, ale i poza nią miały przecież miejsce.

Absolutnie nie twierdzę, że dzisiaj młodzież nie spotyka się poza domem, bo skłamałbym perfidnie, skoro wiem, iż się spotykają. Widuję młodych ludzi na ulicach, w miejscach publicznych. Widzę bawiące się dzieci na placach zabaw.

A jednak mimo wszystko mam wrażenie i widzę to w Internecie, że coraz więcej osób woli rozmawiać za pośrednictwem komputera. Czy wynika to z nieśmiałości? Z wygody? Z lenistwa?

Jak do tej pory nie udało mi się znaleźć satysfakcjonującej odpowiedzi.

Zostawiam Was z tymi pytaniami i idę celebrować początek weekendu. Odpoczynkiem. A ze znajomymi porozmawiam może jutro.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Polecamy!
Szukasz dobrego rzeczoznawcy samochodowego ? Jpd-Consulting w zakresie swojej oferty proponuje naprawy bezgotówkowe

www.jpd-consulting.pl

Zapoznaj się również z:
Sprawdzony i rzetelny detektyw, pracujący na terenie Poznania - kliknij w poniższy link, aby zapoznać się ze stroną

detektyw-sektor.pl

Zapraszam do kontaktu :)

Imię i nazwisko (wymagane)

Adres email (wymagane)

Temat

Treść wiadomości