Nowocześnie o komunikacji, coachingu oraz nlp

Kiedy on wreszcie zrozumie?

NLP to coś, o czym przeciętny człowiek nie myśli, a jeśli mu się zdarzy, to tak naprawdę nie wie, że zadaje sobie pytanie związane właśnie z zagadnieniem programowania neurolingwistycznego. Bywa przecież tak, że zadajemy sobie pytania o czyjeś zachowanie, a nawet o to, dlaczego dany człowiek mówi jedno, a robi coś zupełnie innego. Odpowiedź kryje się właśnie w NLP, które poszukuje przecież powiązania pomiędzy gestami, zachowaniem, a procesami myślowymi człowieka.

Dzięki NLP wiemy, że ktoś, kto unika kontaktu wzrokowego podczas rozmowy, najpewniej próbuje nas okłamać, albo gdy często spogląda na zegarek, daje nam podświadomie znać, iż nie jest zachwycony wizją rozmowy z nami.

Człowiek już od dziecka stosuje taktykę mylenia pogoni i robi coś odwrotnego do stanu swoich uczuć, aby je zamaskować. To właśnie dlatego mali chłopcy ciągną dziewczynki za włosy, albo mówią, że są głupie. Chcą zwrócić na siebie ich uwagę, ale nie potrafią jeszcze zrobić tego w miły sposób. Doświadczenie przychodzi z wiekiem, a i to nie u każdego osobnika niestety. Zauważcie, że nawet jeśli jedno dziecko zaczepia to drugie i robi mu psikusy, wcale od niego nie stroni, a wręcz przeciwnie – lubi jego towarzystwo i często mówi o tym drugim dziecku.

Takiemu dziecku warto podpowiedzieć, jak najlepiej zwrócić uwagę kolegi czy koleżanki, aby jemu/jej nie było przykro. Karanie dzieci za tego typu zachowanie, może prawdopodobnie upośledzić w nich zdolność do okazywania uczuć. Mogą uznać, że jest to coś złego. Zresztą zawsze rozmowa jest lepszym rozwiązaniem niż walka. No chyba, że ktoś celuje w ciebie z broni, wtedy wysoce prawdopodobnym jest to, że rozmowa może nie być najlepszą drogą do znalezienia wyjścia z sytuacji i uratowania życia. Jednak to sytuacja, w której się znajdujemy, ostatecznie determinuje nasze reakcje.

I właśnie nad tymi reakcjami powinno skupić się w najbliższych latach grono osób zajmujące się NLP. Nie ukrywam, iż nie najgorszym wyjściem byłoby również wydanie podręcznika ludzkich zachowań, także w formie e-booka czy audiobooka, jako, że ludzie coraz częściej obcują z książkami właśnie w tych formatach i niestety coraz mniej rzeczy potrafią zrobić samodzielnie, bez instrukcji obsługi.

Zostawiam Was z tą smutną konstatacją i mam nadzieję, że przeczytamy się tu wkrótce. Z doświadczenia wiem, iż nie potrzebujecie instrukcji, jak tu trafić, co mnie niezwykle cieszy. I pociesza.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Polecamy!
Szukasz dobrego rzeczoznawcy samochodowego ? Jpd-Consulting w zakresie swojej oferty proponuje naprawy bezgotówkowe

www.jpd-consulting.pl

Zapoznaj się również z:
Sprawdzony i rzetelny detektyw, pracujący na terenie Poznania - kliknij w poniższy link, aby zapoznać się ze stroną

detektyw-sektor.pl

Zapraszam do kontaktu :)

Imię i nazwisko (wymagane)

Adres email (wymagane)

Temat

Treść wiadomości