Nowocześnie o komunikacji, coachingu oraz nlp

Lek na samotność

Jeśli jest coś, co przeraża ludzi bardziej niż pająki to jest to chyba samotność. Niewiele jest osób, które by się jej nie bały. Może dlatego, że jest to straszne uczucie, którego można doświadczyć nawet nie będąc osamotnionym.

Nie od dziś znana jest psychologia tłumu, w którym można umrzeć prędzej niż w towarzystwie zaledwie dwóch czy trzech osób. Zbiorowa odpowiedzialność rozkłada się wtedy na większą ilość jednostek, w efekcie czego łatwiej stracić życie, jeśli się na przykład zasłabnie na zatłoczony, przystanku niż w małym osiedlowym sklepiku.

Im mniej osób w otoczeniu, tym mniej możliwości znalezienia wymówki, by nie udzielić pomocy.

Jednak to psychologia tłumu. Ale co zrobić, kiedy człowiek w tym tłumie czuje się samotny? Cóż, każdy może mieć zupełnie inny sposób, ale nie ma chyba lepszego wyjścia niż nawiązanie rozmowy z kimś nieznajomym.

Oczywiście ludzie z fobią społeczną nie zdołają tego zrobić, ale oni nie będą w stanie nawet wyjść z domu, zatem są na samotność narażeni podwójnie, dlatego to nie jest rozwiązanie dla nich i dla nich najlepszym rozwiązaniem może być skorzystanie z Internetu, który pozwala stworzyć iluzję anonimowości. I co najważniejsze, nie zmusza do kontaktu bezpośredniego, co również może przyczynić się do zniwelowania poczucia samotności. Może całkowicie nie da się go wyeliminować, ale zmniejszyć jak najbardziej.

Właśnie dlatego mówi się, że człowiek nie jest samotną wyspą. Nie jest, ale może nią być, jeżeli nie będzie umiał otworzyć się na drugiego człowieka. Izolacja to najkrótsza droga do samotności, a samotność to widna do piekła.

Jeżeli będziemy ze sobą rozmawiać, mniejsze będzie w nas poczucie izolacji, a większe przynależności, dzięki czemu będziemy się lepiej czuli. I nie będziemy samotni.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Polecamy!
Szukasz dobrego rzeczoznawcy samochodowego ? Jpd-Consulting w zakresie swojej oferty proponuje naprawy bezgotówkowe

www.jpd-consulting.pl

Zapoznaj się również z:
Sprawdzony i rzetelny detektyw, pracujący na terenie Poznania - kliknij w poniższy link, aby zapoznać się ze stroną

detektyw-sektor.pl

Zapraszam do kontaktu :)

Imię i nazwisko (wymagane)

Adres email (wymagane)

Temat

Treść wiadomości