Nowocześnie o komunikacji, coachingu oraz nlp

Motywacja a wydajność

W miejscu pracy spędzamy większą część naszego dnia, a co zatem idzie – i życia. Żeby godziny w niej spędzane nie były udręką, należy zadbać o dobrą atmosferę w tym miejscu. Warto zadbać o odpowiednie zmotywowanie pracownika – tylko w tedy da z siebie wszystko.

Pracownika należy chwalić za wszystkie dobrze wykonane zadania, aby czuł się doceniony. Błędem z punktu widzenia coachingu jest założenie, że wzorowe/ prawidłowe wykonywanie zadań jest OCZYWISTE. Nie jest – i każdy, kto będzie prezentował takowe podejście napotka problemy w relacjach służbowych. Starania należy zawsze nagradzać. W tedy, pracownik będzie zmotywowany. Będzie czuł się potrzebny firmie i doceniony. W tedy da z siebie wszystko przy następnym przydzielonym projekcie.

Tak samo, bardzo ważna jest atmosfera miejsca pracy. Tworzenie napiętej lub poczucia rywalizacji może podbić efektywność tylko na krótką metę – później zespół przestanie dobrze współpracować. Stanie się pełen wewnętrznych podziałów, może nawet i konfliktów. Duch rywalizacji jest dobry podczas zawodów, po których uczestnicy nie mają ze sobą za wiele wspólnego. W przypadku, gdy muszą ze sobą później płynnie współdziałać jest problematyczny.

Dobra i przyjazna atmosfera w pracy sprawia, że pracownicy chcą do takiego miejsca pracy wracać. Nie wybiegają z wybiciem ostatniej godziny. Nie kombinują, jak tej pracy uniknąć.

Są wydajni bo chcą. Bo praca sprawia im przyjemność.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Polecamy!
Szukasz dobrego rzeczoznawcy samochodowego ? Jpd-Consulting w zakresie swojej oferty proponuje naprawy bezgotówkowe

www.jpd-consulting.pl

Zapoznaj się również z:
Sprawdzony i rzetelny detektyw, pracujący na terenie Poznania - kliknij w poniższy link, aby zapoznać się ze stroną

detektyw-sektor.pl

Zapraszam do kontaktu :)

Imię i nazwisko (wymagane)

Adres email (wymagane)

Temat

Treść wiadomości