Nowocześnie o komunikacji, coachingu oraz nlp

Możesz być zwycięzcą

Każdy może być zwycięzcą. Wbrew pozorom, to co zrobił pewien znany użytkownik YouTube, przez co stał się znany w szerszym gronie osób, nie jest niczym śmiesznym, czy powodem do drwin. On to zapewne wie, bo jest zwycięzcą. Jakkolwiek by nie zinterpretować reakcji internautów – wygrał.

Co więcej, miał rację. Przynajmniej z punktu widzenia praktyków NLP. Dlaczego? To bardzo proste. Programowanie neurolingwistyczne nie zostało stworzone z myślą o manipulacji jednostką, czy komórkami społecznymi lub może nawet całymi grupami, lecz w celu ułatwienia, a nawet umożliwienia osiągnięcia sukcesu osobom, które dotąd uważały, że są skazane na porażkę. Mówiąc jeszcze inaczej – NLP nie służy do manipulacji, lecz do rozwoju osobistego i poprzez umiejętny coaching, do doskonalenia siebie oraz przejmowania dobrych praktyk i umiejętności umożlwiających odniesienie sukcesu od osób, które takie umiejętności posiadają.

Jak to możliwe, aby ktoś, kto uważa siebie za osobę przegraną nagle odmienił sposób spostrzegania siebie? W tym sęk. To nie stanie się nagle. Taki proces musi potrwać jakiś czas. Nie ma oczywiście określonego terminu, czy czasu trwania szkolenia, ponieważ każda osoba inaczej podchodzi do sprawy, a także różne są przyczyny i rozmiary kompleksów uniemożliwiających rozwój osobisty, ale dobry trener jest cierpliwy i dąży do celu.

Jak go osiąga?

W NLP panuje przekonanie, iż jeśli jedna osoba potrafi coś zrobić, to inne osoby będą umiały się tego nauczyć. Jest to w pełni logiczne założenie, ponieważ wszyscy mamy te same ograniczenia i te same możliwości wynikające z uwarunkowań gatunkowych. Różni nas jedynie stopień trudności nabywania określonych umiejętności, zatem również czas zdobywania tychże zdolności.

Ważną kwestią jest nastawienie. Zwykle, gdy podejmujemy się czegoś, ale nam się to nie udaje, mówimy o porażce. Bardzo często ludzie się wtedy poddają i nie podejmują kolejnych prób, bo łatwo się zniechęcają, co powoduje u nich frustrację. Jednak, jeśli spadnie się z roweru, należy na niego wsiąść ponownie i jechać dalej, a jeśli dalej po raz kolejny zdarzy nam się upadek, cóż… Wtedy czynność należy powtórzyć. I tak do skutku, aż dotrzemy do celu.

Nie bez powodu mówi się, iż człowiek powinien uczyć się na własnych błędach. Praktycy NLP doskonale zdają sobie sprawę z tego, iż z nieudanych prób należy wyciągać wnioski i zamiast się poddawać, zakładać, że skoro raz nam się nie udało, to już nigdy nam się nie uda, lepiej zastanowić się nad tym dlaczego ponieśliśmy porażkę i co możemy zrobić, aby tej porażki uniknąć w drugim podejściu. I tak jak z jazdą na rowerze – aż do skutku.

Jednak do tego trzeba samozaparcia i dyscypliny – cech, które można przejąć od coacha dzięki technikom NLP.

Tych technik jest kilka, ale żeby Was nie przemęczać nadmiarem wiedzy, omówimy je sobie dokładnie w kolejnych wpisach.

Do zobaczenia się tutaj wkrótce.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Polecamy!
Szukasz dobrego rzeczoznawcy samochodowego ? Jpd-Consulting w zakresie swojej oferty proponuje naprawy bezgotówkowe

www.jpd-consulting.pl

Zapoznaj się również z:
Sprawdzony i rzetelny detektyw, pracujący na terenie Poznania - kliknij w poniższy link, aby zapoznać się ze stroną

detektyw-sektor.pl

Zapraszam do kontaktu :)

Imię i nazwisko (wymagane)

Adres email (wymagane)

Temat

Treść wiadomości