Nowocześnie o komunikacji, coachingu oraz nlp

Nieśmiałość

Zdarzają się w życiu sytuacje, w których chciałoby się powiedzieć, że wszechświat funkcjonuje na zasadzie przeciwieństw. Jednak bardziej jestem skłonny kierować się ku teorii, że funkcjonuje on na zasadzie równowagi. We wszechświecie musi istnieć równowaga, żeby mógł istnieć.

Niektórzy mogą to nazwać sprawiedliwością, inni wyrównaniem szans czy rachunków. Prawda jednak jest taka, że w naturze nic nie ginie. Można to zauważyć niemal na każdym kroku, dlatego nie będę tutaj mnożył niepotrzebnych przykładów. Dość powiedzieć, że wszystko sprowadza się właśnie do zasady zachowania równowagi.

Nie wiadomo, co by się stało, gdyby została ona zachwiana, niemniej jednak czuję, iż wolałbym tego nie wiedzieć, toteż nie będę zgłębiał tego tematu.

Jednak dlaczego o tym mówię? Ponieważ sytuacja, w której zakładamy, że nie istnieje coś takiego, jak zło czy zimno, a jedynie brak dobra czy brak ciepła, pozwala zakładać również, iż nie istnieje coś takiego jak nieśmiałość. Idąc dalej tym tokiem rozumowania należy przyjąć, że nie ma ludzi nieśmiałych, są tylko tacy, którzy nie posiadają śmiałości. Pasowałoby to do teorii mówiącej, iż w naturze nic nie ginie. Wszak jedni ludzie kompletnie nie mają śmiałości, za to inni mają jej aż za dużo i dla otoczenia tych ludzi nie zawsze ma to pozytywne skutki i jest dobrze odbierane. Tak czy inaczej równowaga zostaje zachowana, wszechświat może istnieć.

Czy śmiałości można się nauczyć? Z całą pewnością. Zapewne nie z wykorzystaniem NLP, ponieważ ono może tu się sprawdzić jedynie w badaniach zależności braku śmiałości a języka ciała i słów używanych przez osoby „nieśmiałe”.

Zamiast NLP, radzę zwrócić się do psychologa, coacha, a może nawet skorzystać z kursu hipnozy, bo problem może tkwić w podświadomości. W końcu, może ludzie przesadnie pewni siebie bywają irytujący, ale z całą pewnością żyje im się znacznie lepiej.

Podsumowując. Nieśmiałość, czy raczej brak śmiałości, to jeden z podstawowych powodów powolnego rozpadu więzi międzyludzkich i zamierania komunikacji interpersonalnej. Dlatego warto z nią walczyć, bo jeśli stracimy kontakt z drugim człowiekiem, zagubimy swoje człowieczeństwo i wyginiemy. Być może, jeśli wszechświat rzeczywiście działa na zasadzie równowagi, to nasze miejsce gdzieś w innej galaktyce zajęłoby inne życie, ale takiej pewności nie mamy. Nie mamy też pewności, że nie jesteśmy sami we wszechświecie. A skoro jesteśmy sami, to nasze relacje są tym cenniejsze i należy je ratować. Nikt za nas tego nie zrobi.

W końcu co może się stać, jeśli spróbujemy nawiązać rozmowę z nieznajomą osobą? Nic. Koniec końców może nas tylko wyśmiać, ale jest to istota stworzona z tego samego DNA i komórek, jak my, zatem my również możemy się śmiać. Śmiech to zdrowie, może jest w stanie wyleczyć również brak śmiałości? Sprawdźmy. [[OFFLINE]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Polecamy!
Szukasz dobrego rzeczoznawcy samochodowego ? Jpd-Consulting w zakresie swojej oferty proponuje naprawy bezgotówkowe

www.jpd-consulting.pl

Zapoznaj się również z:
Sprawdzony i rzetelny detektyw, pracujący na terenie Poznania - kliknij w poniższy link, aby zapoznać się ze stroną

detektyw-sektor.pl

Zapraszam do kontaktu :)

Imię i nazwisko (wymagane)

Adres email (wymagane)

Temat

Treść wiadomości