Nowocześnie o komunikacji, coachingu oraz nlp

Wiara w siebie – jeden krok bliżej sukcesu

Zapewne masz w swoim otoczeniu ludzi, którzy nieustannie na wszystko narzekają. Nie musisz odpowiadać, choć zapewne odpowiedź sama przyszła Ci na myśl. Wszyscy znamy takie osoby. Kto bez ustanku patrzy na wszystko przez pryzmat czerni, ten zapomina iloma barwami mieni się otaczający go świat. Taka osoba traci z oczu nie tylko cele, które sobie postawiła, lecz także poczucie własnej wartości. Natomiast wiara w siebie jest szalenie istotna.  Bez niej ludzkość stałaby w miejscu, ponieważ nikt nie odważyłby się sprawdzić swoich teorii. Wyobrażasz sobie, żeby Krzysztofowi Kolumbowi udało się odkryć Amerykę bez odwagi, którą daje właśnie wiara we własne siły?

Dobrze, dobrze, Kolumb nie szukał Ameryki, zgadza się, niemniej wychodząc z portu, bez względu na to, co zamierzał osiągnąć, wymagała przecież nie lada odwagi od niego i załogi, bo przecież wyruszali w nieznane.

Mimo wiary nie wszystko się udaje.

Tak, to prawda, nawet jeśli bardzo w siebie wierzysz i nawet jeśli bardzo się starasz, nie zawsze uda się osiągnąć cel. I tutaj przykład Kolumba obrazuje to doskonale. Podjął się zadania, przekonał do niego ludzi i wyruszył.

Do osiągnięcia sukcesu potrzeba czegoś więcej niż tylko wiary w to, że można go osiągnąć, lecz bez niej nie osiągnie się go na pewno, bo aby to zrobić, trzeba opuścić swoją strefę komfortu i spróbować.

Strefa komfortu vs. wiara w siebie.

W dużej mierze na to, czy osiągniemy w życiu sukces czy poniesiemy porażkę wpływ ma to, jak ukształtowała się nasza osobowość. Zdaję sobie sprawę z tego, że być może nie jest to dla Ciebie nic nowego, niemniej warto o tym wspomnieć, żeby utrwalić tę wiedzę i zawsze o niej pamiętać.

To nasze personalne uwarunkowania dyktują, jak wygląda i z jak wielką siłą oddziałuje na nas nasza strefa komfortu. Komuś, kto całe życie stał w cieniu, działał z ukrycia, nie szukał splendoru i pochwał, na pewno dużo trudniej będzie znieść sytuację, w której musiałby znaleźć się w centrum uwagi. W takim człowieku pojawia się strach przed krytyką przed brakiem akceptacji i, co bardzo częste dzisiaj, przed zjawiskiem hejtu. Taka osoba będzie skłonna uwierzyć nie w siebie, lecz w to, że do danego zadania się nie nadaje. Będzie wolała trwać w swojej strefie komfortu.

Wystarczy się przełamać.

„Wystarczy”, ale nie zapominajmy, że dla kogoś bez poczucia własnej wartości takie przełamanie się wcale nie musi być łatwe. Dlatego, skoro masz w swoim otoczeniu lub znasz osobę, która na świat patrzy jedynie w czarnych barwach, nie krytykuj jej, nie złość się na nią. Być może ona sama nie umie sobie z tym problemem poradzić. Zamiast po raz kolejny próbować jej wyperswadować, że nie ma racji, podpowiedz, aby udała się po pomoc do trenera personalnego z coaching Warszawa. Pamiętaj, że ciągłe krytykowanie zamkniętej w sobie i negatywnie nastawionej do świata osoby może przynieść skutek odwrotny do zamierzonego. Zanim znowu spróbujesz samodzielnie kogoś wyedukować, jak powinien patrzeć na świat, przypomnij sobie Krzysztofa Kolumba i to, co już wyżej powiedziano i powtórzę, dla utrwalenia, jeszcze raz: czasami mimo usilnych starań nie udaje się osiągnąć wyznaczonego celu.

Co nie znaczy, że należy przez to tracić wiarę w siebie. Nigdy jej nie trać, bo bez niej niczego nie osiągniesz.

Sprawdź:

Coaching, Hipnoterapia Warszawa, Hipnoza - Aleksandra Wasążnik

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Polecamy!
Szukasz dobrego rzeczoznawcy samochodowego ? Jpd-Consulting w zakresie swojej oferty proponuje naprawy bezgotówkowe

www.jpd-consulting.pl

Zapoznaj się również z:
Sprawdzony i rzetelny detektyw, pracujący na terenie Poznania - kliknij w poniższy link, aby zapoznać się ze stroną

detektyw-sektor.pl

Zapraszam do kontaktu :)

Imię i nazwisko (wymagane)

Adres email (wymagane)

Temat

Treść wiadomości