Przychodzi taki moment w rozwoju dziecka, że należy zmienić wnętrze jego pokoju z wystroju dla małego dziecka na wystrój dla chłopca, który rośnie i rozwija się. Urządzenie pokoju dla chłopca wcale nie jest łatwiejsze niż dla dziewczynki. Nie wystarczy już pomalowanie ścian na niebiesko, żeby zaakcentować, że to pokój chłopca, ale trzeba stworzyć aranżację, która będzie zadowalała właściciela i odzwierciedlała jego zainteresowania i pasje. Dzięki takiemu podejściu na pewno stworzymy pomieszczenie, które będzie ulubionym miejscem dziecka w domu, gdzie nie tylko może się uczyć, ale również bawić, rozwijać swoją wyobraźnię i pasje.

Jak zaplanować przestrzeń w pokoju dla chłopca?

Zanim zaczniemy rewolucję w pokoju naszego dziecka warto przemyśleć kilka ważnych kwestii. Przede wszystkim należy wydzielić strefy, żeby stworzyć porządek. Są to: strefa nauki, odpoczynku i strefa zabawy. Dla dziecka niezmiernie ważne jest uporządkowanie tego i konsekwentne przestrzeganie tych stref, co daje poczucie stabilności i porządku. Warto zadbać, by strefa nauki znajdowała się w pobliżu okna, co daje bardzo dobre warunki do pracy i naturalne oświetlenie w ciągu dnia. Centralną część może zajmować łóżko, a od strony drzwi możemy stworzyć kącik zabaw, który na pewno będzie często oblegany przez właściciela.

Kolory i udogodnienia w pokoju chłopca.

Dzieci mają z natury mnóstwo energii, dlatego przy wyborze kolorów do pokoju chłopca warto o tym pamiętać i nie wybierać nadmiaru pobudzających kolorów. Warto również dodatkowo ozdobić ściany ulubionymi motywami naszego dziecka, co na pewno sprawi mu radość, a jednocześnie za szybko się nie znudzi. Ważne, żeby taki pokój był jasny, harmonijny i radosny, a nie krzykliwy. Przy wyborze mebli dobrze jest kierować się wygodą. Duże szuflady, wygodne biurko, czy dodatkowe niestandardowe atrakcje w postaci huśtawek, dużych puf, na których można wygodnie usiąść, czy łóżek na antresoli ze zjeżdżalnią na pewno sprawią radość naszym pociechom. Każdy rodzic doskonale zna problem ciągłego sprzątania zabawek i próby nauczenia tego naszych dzieci. W obecnych czasach pokoje dziecięce są wręcz przepełnione różnego rodzaju zabawkami, a nam najczęściej kończą się pomysły co z nimi zrobić. Można zadbać o praktyczny system przechowywania zabawek. Nalezą tutaj szafki zaopatrzone w wieszaki, kosze, pojemniki, szuflady, szafki. Każda zabawka powinna mieć swoje miejsce i tam być odkładana po zakończonej zabawie. Dla chłopców ważne jest posiadanie oryginalnego łóżka, najlepiej, żeby było piętrowe, a jeśli dodatkowo będzie wyposażone w zjeżdżalnię lub siatkę, po której można się wspinać, właściciele na pewno będą zachwyceni. Jeżeli mamy do dyspozycji niewielki pokój można umieścić łóżko na antresoli, a pod nim wstawić biurko. Stworzy to trochę przestrzeni, a jednocześnie da wiele radości naszemu dziecku. Poza tym na rynku dostępne są różnego rodzaju meble dla chłopców, dlatego na pewno znajdziemy coś dla naszej pociechy.

Podsumowanie.

Każdy rodzic chce stworzyć swojemu dziecku odpowiednie warunki, żeby prawidłowo mogło się rozwijać. Niezmiernie ważna jest osobista przestrzeń dziecka, dlatego tak wiele trzeba poświęcić czasu, żeby była odpowiednia i spowodowała, że będzie mało mnóstwo pozytywnej energii do nauki i zabawy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *